Kabhi Khushi Kabhie Gham (Hindi, कभी ख़ुशी कभी ग़म, kabhī khuśī kabhī ġam, anglisht: Sometimes Happy Sometimes Sad ; gjermanisht: In guten wie in schweren Tagen Shqip: Nganjëherë mirë nganjëherë keq) është një nga filmat më të suksesshëm bollivudit.

Kabhi Khushi Kabhie Gham
Regjia ngaKaran Johar
Shkruar ngaKaran Johar
ProdhuesiKaran Johar; Yash Johar
LuajnëAmitabh Bachchan
Jaya Bachchan
Shah Rukh Khan
Kajol
Hrithik Roshan
Kareena Kapoor
Rani Mukerji
KinematografiaKiran Deohans
MontazhiSanjay Sankla
MuzikaJatin Pandit; Lalit Pandit; Sandesh Shandilya
Shpërndarë ngaDharma Productions
Data e publikimit
14 dhjetor 2001
Kohëzgjatja
210 minuta
ShtetiIndia
GjuhëtAnglisht; Hindi

Reth filmit

Redakto

Filmi Kabhi Khushi Kabhie Gham (Nganjëherë mirë nganjëherë keq) në indi shkurt njihet edhe me emrin "KKKG", ky film ka zgjuar vëmendje të mëdha tek publiku indian por edhe jashtë Indisë jo përveç që luajnë ndër aktorët më të suksesshëm por tema, vet përmbajtja e filmit është interesante filmi tregon për marrëdhëniet mes prindërve dhe fëmijëve, për dashurinë e prindërve e sidomos dashurinë mes babait dhe djalit. Filmi është i natyrës dramë familjare, për arsye se në një familje të pasur ndoshta nuk i mungon asgjë por dashuria dhe bashkimi familjar nuk mund të blihet me asgjë e sidomos respekti, për këtë ka zgjuar interesim të madhë si në Indi por edhe në Evropë dhe Amerikë. Në fillim të filmit pas titullit paraqitet një mbishkrim "It's all about to love your parents" (Është krijuar që ti dashuroni prindërit). Mesazhi i filmit është se prindërit pa marrë parasysh babai apo nëna, i mirë apo sa do që i keq të jetë prindëri duhesh ti dashuroj dhe të tregoj respekt ndaj tyre.

Lidhje të jashtme

Redakto