Kajol Mukherjee
Kajol.jpg

Emri: Kajol
Mbiemri: Mukherjee
Emri Alternativ: Kajol
Profesionin: Aktore
Ditëlindja: 5 gusht 1975
Vendlindja: Mumbai, India
Ditëvdekja:
Vendvdekja:
Nacionalitetin: Indiane

Kajol Mukherjee lindi më 5 gusht 1975Mumbai, India. Është një aktore indiane dhe filmpartnera më e njohur e Shah Rukh Khan.

Edhe kushërira e saj Rani Mukherjee është një aktore e famshme në Indi.

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.