Rani Mukerji

Aktorja indiane
(Përcjellë nga Rani Mukherjee)

Rani Mukerji (Hindi, रानी मुखर्जी , Rānī Mukharjī) lindi më 21 mars 1978. Ajo është një fotomodele dhe aktore e njohur indiane.

Rani Mukerji
Ranimukherjee.jpg
Lindi më 21 mars 1978
Vendlindja Bengal, India
Kombësia Indiane
Profesioni Aktore

ÇmimeRedakto


FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.