El Astillero

komunë në Spanjë

El Astillero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Santander Bay, të provincës Cantabria, në Cantabria. El Astillero ka 17360 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.83 km2.

El Astillero
Flamuri i El Astillero
Stema zyrtare e El Astillero
Popullsia
 • Gjithsej17.360
Emri i banorëveAstillerenses
Faqja zyrtarewww.astillero.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto