El Bruc

komunë në Spanjë


El Bruc është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. El Bruc ka 1743 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.21 km2.

El Bruc
Komunë
Vendndodhja
El Bruc is located in Spanjë
El Bruc
El Bruc

Koordinatat: 41°34′57″V 1°46′52″L / 41.58250°V 1.78111°L / 41.58250; 1.78111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Carles Castro i Taboada
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.21 km2
Lartësia 489 m (m.n.d.)
Popullsia 1743 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bruquetà, bruquetana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 34′ 57″ Veri

1° 46′ 52″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: El Bruc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale