El Brull

komunë në Spanjë


El Brull është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia.

El Brull
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
El Brull is located in Spanjë
El Brull
El Brull

Koordinatat: 41°49′7″V 2°18′25″L / 41.81861°V 2.30694°L / 41.81861; 2.30694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 49′ 7″ Veri

2° 18′ 25″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: El Brull – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale