El Perelló

komunë në Spanjë


El Perelló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. El Perelló ka 2895 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 100.67 km2.

El Perelló
Komunë
noform
El Perelló with the Serra del Boix in the background
Stema_figura
Vendndodhja
El Perelló is located in Spanjë
El Perelló
El Perelló

Koordinatat: 40°52′36″V 0°42′47″L / 40.87667°V 0.71306°L / 40.87667; 0.71306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Kryetari i Bashkisë Genoveva Margalef i Valiente
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 100.67 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 2895 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Perellonenc, perellonenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 52′ 36″ Veri

0° 42′ 47″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto