El Pont de Suert

komunë në Spanjë

El Pont de Suert është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alta Ribagorça, të provincës Lleida, në Katalonia. El Pont de Suert ka 2418 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 148.14 km2.

El Pont de Suert
El Pont de Suert.JPG
Stema zyrtare e El Pont de Suert
Popullsia
 • Gjithsej2.418
Emri i banorëvePontarrí, pontarrina

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto