El Puerto de Santa María

komunë në Spanjë


El Puerto de Santa María është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bay of Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. El Puerto de Santa María ka 87696INE banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 159.34 km2.

El Puerto de Santa María
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de El Puerto de Santa María (Cádiz).svg
Vendndodhja
El Puerto de Santa María is located in Spanjë
El Puerto de Santa María
El Puerto de Santa María

Koordinatat: 36°36′V 6°13′P / 36.600°V 6.217°P / 36.600; -6.217

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Bay of Cádiz
Kryetari i Bashkisë Alfonso Candón (PP)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 159.34 km2
Lartësia 0 m (m.n.d.)
Popullsia 87696INE banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Portuenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11500
Prefiksi 34956
Faqja Zyrtare www.elpuertosm.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto