El Vendrell

komunë në Spanjë


El Vendrell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Penedès, të provincës Tarragona, në Katalonia. El Vendrell ka 36068 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.43 km2.

El Vendrell
Komunë
noform
El Vendrell
Vendndodhja
El Vendrell is located in Spanjë
El Vendrell
El Vendrell

Koordinatat: 41°13′13″V 1°32′5″L / 41.22028°V 1.53472°L / 41.22028; 1.53472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Penedès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.43 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 36068 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 13′ 13″ Veri

1° 32′ 5″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto