El Vendrell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Penedès, të provincës Tarragona, në Katalonia. El Vendrell ka 36068 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.43 km2.

El Vendrell
El Vendrell
El Vendrell
Popullsia
 • Gjithsej36.068

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto