Emi Yamamoto

futbolliste japoneze

Emi Yamamoto (山本 絵美 Yamamoto Emi?, lindur më 9 Mars 1982) është një ish-futbolliste japoneze.

Emi Yamamoto
Të dhënat personale
Emri i plotëEmi Yamamoto
Data e lindjes (1982-03-09) 9 Mars, 1982 (39 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2008Tasaki Perule FC145(62)
2014–Nippatsu Yokohama FC Seagulls52+(6+)
Ekipi kombëtar
2003–2004Japonia22(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 22 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 14 1
2004 8 3
Gjithsej 22 4

ReferimetRedakto