Emir Bajrami

futbollist suedez

Emir Bajrami (lindi më 7 mars 1988) është futbollist suedez me prejardhje kosovare. Ai luan në skuadrën If Elfsborg si mesfushor anësor. Ai ka nënshkruar kontratën në këtë skuadër i cili do të luajë deri në vitin 2019.[1] Familja e Emirit erdhën në Suedi në vitin 1992 dhe ai u rrit në Köping. Emiri ka luajtur poashtu edhe në kombëtaren suedeze, ku shënoi golë për herë të parë kundër Skocisë.

Emir Bajrami
Bajrami.jpg
Të dhënat vetjake
Emri i plotëBurim Emir Bajrami
Datëlindja7 mars 1988
VendlindjaPrishtinë, Kosovë
Gjatësia1.80 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor anësor
Të dhënat e klubit
Skuadra aktuale
IF Elfsborg
Numri25
Karriera rinore
Köping FF
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
2005Köping FF12(5)
2006–2010IF Elfsborg83(14)
2010–2013Twente43(5)
2012–2013Monaco (huazim)10(1)
2013Monaco B5(2)
2013–2015Panathinaikos12(1)
2015–IF Elfsborg9(1)
Kombëtarja
2006–2007Suedia U-1912(1)
2007–2010Suedia U-2125(5)
2010–2012Suedia18(2)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

ReferimetRedakto