Eni Cani është aktore shqiptare, e cila ka marrë pjesë në filmin Gjallë. Ajo ka kaluar vite në Vjenë, ku ka studiuar në First Film Academy përpara se të lëvizë në Londër dhe është pregatitur në HB Studios, New York. [1] [2]

Referime

Redakto
  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 24 prill 2019. Marrë më 29 qershor 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  2. ^ https://www.imdb.com/name/nm3775390/bio?ref_=nm_ov_bio_sm