Enkelejda Shehu (e lindur më 23 janar 1969) është një qitëse shqiptare, e cila garoj në Lojërat Olimpike Verore 1992 dhe Lojërat Olimpike Verore 1996.[1] Ajo konkurroj në garën për femra në qitje me pistoletë me ajër në 10 metra në Lojërat olimpike verore 2016 por si përfaqësuese e Shteteve të Bashkuara.[2]

ReferimetRedakto

  1. ^ "Sportive-Referencë Profilit". Arkivuar nga origjinali origjinali më 15 dhjetor 2012. Marrë më 20 nëntor 2016.
  2. ^ "Enkelejda Shehaj".