Enkhuizen është një komunë në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 116.04 km² dhe popullsi 18186 banorë[2]. Enkhuizen është kryeqendra e bashkisë.

Enkhuizen
TheNetherlands-Enkhuizen-harbor.jpg
Flamuri i Enkhuizen
Stema zyrtare e Enkhuizen
Popullsia
 • Total18.186
Faqja zyrtarewww.enkhuizen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto