Entrambasaguas

komunë në Spanjë

Entrambasaguas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Entrambasaguas ka 3496 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.2 km2.

Entrambasaguas
View to the village of Entrambasaguas from the Vizmaya Peak.
View to the village of Entrambasaguas from the Vizmaya Peak.
Stema zyrtare e Entrambasaguas
Entrambasaguas (Cantabria) Mapa.svg
Popullsia
 • Gjithsej3.496
Faqja zyrtarewww.entrambasaguas.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto