Epe është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 157.25 km² dhe popullsi 32747 banorë[1]. Epe është kryeqendra e bashkisë.

Epe
Flamuri i Epe
Stema zyrtare e Epe
Popullsia
 • Gjithsej32.747
Faqja zyrtarewww.epe.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland