Epiri, pellazgët, etruskët dhe shqiptarët

Epiri, pellazgët, etruskët dhe shqiptarët një libër (studim) i shkruar nga Shaban Demiraj.

Vepra ka karakterin e një mozaiku, ku disa kontribute të mëparshme të autorit për këto probleme, të botuara si artikuj, janë ngërthyer në një kuadër më të gjerë, duke i dhënë veprës pamjen e një punimi tërësor. Ajo përbëhet nga tetë krerë, një përmbledhje anglisht, bibliografia, treguesi i autorëve të cituar dhe i emrave të përveçëm të njerëzve dhe të vendeve.[1]

Liri është botuar më 2008 në Tiranë nga Akademia e Shkencave e Shqipërisë në sh.b. Infobotues, ka 244 faqe dhe shifra bibliotekar e saj është ISBN 978-99956-682-2-8.


Shiko dhe këtëRedakto


Burimi i të dhënaveRedakto

  1. ^ "MEMUSHAJ, Rami: Zëri i mjeshtrit, in: Gazeta Shqip 4-7-'08 {III, Nr. 182 (832)}, pp. 15-16" (PDF). Arkivuar nga origjinali më 13 gusht 2011. Marrë më 13 gusht 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Adresë e papërshtatshme (lidhja)