Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ermelo (kthjellim).


Ermelo është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 87.38 km² dhe popullsi 26143 banorë[1]. Ermelo është kryeqendra e bashkisë.

Ermelo
—  komuna  —
stema_figuraErmelo vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Ermelo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°18′00″V 5°38′00″L / 52.3°V 5.6333°L / 52.3; 5.6333 (Ermelo)Koordinatat: 52°18′00″V 5°38′00″L / 52.3°V 5.6333°L / 52.3; 5.6333 (Ermelo)
Sipërfaqja 87,38 km2
Popullsia 26.143 banorë 2011
Dendësia 299,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0341
Kodi Postar 3850-3853
Kodi statistikor 0233
Ermelo is located in Hollandë
Ermelo
Ermelo
Ermelo – harta_foto
www.ermelo.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland