Espera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Espera ka 4005 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 123.44 km2.

Espera
Komunë
noform
Espera, December 2008
Stema_figuraBanderaEspera.jpg
Vendndodhja
Espera is located in Spanjë
Espera
Espera

Koordinatat: 36°52′V 5°48′P / 36.867°V 5.800°P / 36.867; -5.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë Pedro Romero Valverde
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 123.44 km2
Lartësia 164 m (m.n.d.)
Popullsia 4005 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Espereño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11648
Faqja Zyrtare espera.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto