Estellencs

komunë në Spanjë


Estellencs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Estellencs ka 380 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13 km2.

Estellencs
Komunë dhe qytezë
noform
Vendndodhja
Estellencs is located in Spanjë
Estellencs
Estellencs

Koordinatat: 39°39′0″V 2°29′0″L / 39.65000°V 2.48333°L / 39.65000; 2.48333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku majorca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13 km2
Popullsia 380 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 39′ 0″ Veri

2° 29′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.estellencs.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto