Estepa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Sur de Sevilla, të provincës Sevilla, në Andalusia. Estepa ka 12547 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 202.42 km2.

Estepa
Flamuri i Estepa
Stema zyrtare e Estepa
Posición de Estepa (Sevilla).svg
Popullsia
 • Gjithsej12.547
Emri i banorëveEstepeño/a
Faqja zyrtarewww.estepa.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto