Etten-Leur është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 55.88 km² dhe popullsi 41550 banorë[1]. Etten është kryeqendra e bashkisë.

Etten-Leur
Flag of Etten-Leur
Official seal of Etten-Leur
Population
 • Total41.550
Websitewww.etten-leur.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto