Ettore Gliozzi

futbollist italian

Ettore Gliozzi (lindur më 23 shtator 1995) është një futbollistë italian i cili luan me sulmues me klubin italian Forlì, në huazim nga klubi i Serie A Sassuolo.

Ettore Gliozzi
Të dhënat personale
Emri i plotëEttore Gliozzi
Data e lindjes (1995-09-23) 23 Shtator 1995 (25 vjeç)
Vendi i lindjesSiderno, Itali
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualForlì
Numri23
Karriera në rini
2010–2012Sassuolo
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–Sassuolo1(0)
2015–Forlì (huazim)2(0)
Ekipi kombëtar
2013–Italia U–182(0)
2013–Italia U–192(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 20 dhjetor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 20 dhjetor 2014

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto