Dynamo është një klub futbollit nga Moska.

FC Dynamo Moscow
Pseudonimi(et)Blu dhe të bardhë
Themeluar18 prill 1923
StadiumiArena Khimki
Kapaciteti18 636
PronariGennadi Solovyov
TrajneriDan Petrescu
LigaPremier League
2018/1912
UebfaqjaUebfaqja e klubit
Home colours
Away colours

Lojtarët e njohurRedakto