Dynamo është një klub futbollit nga Moska.

FC Dynamo Moscow
Nickname(s)Blu dhe të bardhë
Founded18 prill 1923
GroundArena Khimki
Capacity18 636
OwnerGennadi Solovyov
CoachDan Petrescu
LeaguePremier League
2018/1912
WebsiteClub website

Lojtarët e njohurRedakto