Félix Gras ( Malemort-du-Comtat, 3 maj 1844 - Avinjon, 4 mars 1901) ishte një poet dhe romancier provansal .

Félix Gras
Statuja e Felix Gras në Avignon
Lindur ( 1844-05-03 ) 3 maj 1844
Vdiq 4 mars 1901 (1901-03-04) (i moshuar 56)
Avignon, Francë
Profesioni noteri
I njohur për Shkrimi