Avignon

komunë në departamentin Vaucluse, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Avignon është një komunëFrancë. Avignonbën pjesë në departamentin Vaucluserajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 90194 banorë dhe sipërfaqe 64.78 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Avignon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale