Finnøy është një komunëqarkun Rogaland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 104 km² dhe popullsi 2809 banorë[1].

Finnøy
Popullsia
 • Gjithsej2.809
Faqja zyrtarewww.finnoy.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimetRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Finnøy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto