Firzë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Firzë
Fshat
Vendndodhja
Firzë is located in Kosova
Firzë
Firzë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 9″ Veri

20° 25′ 19″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto