Flamuri i Paraguait

Flamur

Flamuri i Paraguait (Spanjisht: bandera de Paraguay) u adoptua më 1842. Së bashku me Flamurin e Moldavisë, ai është një nga flamujt e pakët me emblema të ndryshme në anë të ndryshme.

Flamuri i Paraguait
Ana e kundërt

Shih dhe këtëRedakto