Flekkefjord është një komunëqarkun Vest-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 539 km² dhe popullsi 8918 banorë[1].

Flekkefjord
Flekkefjord-Nirwana.jpg
Stema zyrtare e Flekkefjord
Popullsia
 • Gjithsej8.918
Faqja zyrtarewww.flekkefjord.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto