Vest-Agder

Vest-Agder është një qarkrajonin SørlandetNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 7276.4 km² dhe popullsi 173957 banorë[1].

Vest-Agder
Stema zyrtare e Vest-Agder
Popullsia
 • Gjithsej173.957
Faqja zyrtarewww.vaf.no

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

Lidhje të jashtme Redakto