Fortesat Kodrinore të Rajasthanit

një sit i trashëgimisë botërore UNESCO në Indinë veriore

Fortesat Kodrinore të RajasthanitIndinë Veriore janë pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCOs. Ato përfshijnë:

Panoramë oborrit të Fortesës së Amerit

Fortesa janë të vendosura kryesisht në Vargun e Aravallit dhe u ndërtuan midis shekujve të V dhe të XVIII. Koordinatat: 24°53′00″V 74°38′46″L / 24.8833°V 74.6461°L / 24.8833; 74.6461

GaleriaRedakto

Shiko edheRedakto