Frailes

komunë në Spanjë
(Përcjellë nga Frailes, Spanjë)


Frailes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Sur, të provincës Jaén, në Andalusia. Frailes, Spain ka 1681 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41,37 km2.

Frailes
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Frailes is located in Spanjë
Frailes
Frailes

Koordinatat: 37°29′11″V 3°50′14″P / 37.48639°V 3.83722°P / 37.48639; -3.83722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalucía
Provinca Jaén
Qarku Sierra Sur
Kryetari i Bashkisë José Manuel Garrido Romero
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41,37 km2
Lartësia 980 m (m.n.d.)
Popullsia 1681 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Pre-Roman
Vendasit Frailero
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23690
Prefiksi (+34) 953 59 3x xx
Koordinatat 37° 29′ 11″ Veri

3° 50′ 14″ Perëndim

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto