Frank Ordenewitz

futbollist gjerman

Frank Ordenewitz (lindur më 25 Mars 1965) është një ish-futbollist gjerman.

Frank Ordenewitz
Të dhënat personale
Emri i plotëFrank Ordenewitz
Data e lindjes (1965-03-25) 25 Mars, 1965 (55 vjeç)
Vendi i lindjesBad Fallingbostel, Gjermania
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983-1989Werder Bremen
1989-1993Köln
1993-1994JEF United Ichihara
1995Hamburg
1996Brummell Sendai
1997-1998Oldenburg
Ekipi kombëtar
1987Gjermania2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin gjerman ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja gjermane
Vite Ndeshje Gola
1987 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtmeRedakto