Frank Welker

aktor amerikan

Franklin Wendell "Frank" Welker lindi më 1946. Është një aktor dhe komedian amerikan.

Frank Wekler
Frank Welker.png
Welker, 2015
Informacione personale
Ditëlindja 1946
Vendlindja Denver, Colorado, SHBA

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.