Frauenfeld

komunë në Zvicër

Frauenfeldi, (gjer: Frauenfeld), është qytet në Zvicër, shtrihet në kanton Turgau.

Frauenfeld
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.40 km2
Popullsia 22.063 banorë (2006) banorë

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

EkonomiaRedakto

Arsimi dhe kulturaRedakto

SportiRedakto

NgjarjetRedakto

TransportiRedakto

TurizmiRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto