Fuente Obejuna

komunë në Spanjë

Fuente Obejuna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fuente Obejuna, të provincës Córdoba. Fuente Obejuna ka 4961 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 592 km2.

Fuente Obejuna
Popullsia
 • Gjithsej4.961

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto