Gërlicë e Epërme është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Guraj dhe Guras.

Gërlicë e Epërme
Guras
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto