Gabricë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gabrrizë.

Gabricë
Gabrrizë
Fshat
Vendndodhja
Gabricë is located in Kosova
Gabricë
Gabricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 589 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 2″ Veri

21° 10′ 31″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto