Gabrova (Dellçevë)

fshat në Maqedoni
Gabrova (Dellçevë)
Габрово
Fshat
noform
Vendndodhja
Gabrova (Dellçevë) is located in Maqedonia e Veriut
Gabrova (Dellçevë)
Gabrova (Dellçevë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 773 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 59′ 20″ Veri

22° 47′ 53″ Lindje

Popullsia 794 banorë (2002)