Gajrja (Dibra)

fshat në Maqedoni

Gajrja (Гари në gjuhën maqedonase) është një fshat në perëndim të Maqedonisë, në bashkinë e Dibrës. Fshati kishte 10 banorë në 2002. Gari ka një kishë të madhe të shekullit të XIX.

Gajrja (Dibra)
Fshat
Панорама на Гари 1.jpg
Popullsia
 • Gjithsej10
{{{postal_code_type}}}
1250
TargatDB

DemografiRedakto

Gjate censimentit të vitit 2002, fshati kishte 9 maqedonas dhe 1 shqiptar.[1]

BurimetRedakto


1