Geertruidenberg është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 29.69 km² dhe popullsi 21104 banorë[1]. Raamsdonksveer është kryeqendra e bashkisë.

Geertruidenberg
Flamuri i Geertruidenberg
Stema zyrtare e Geertruidenberg
Popullsia
 • Gjithsej21.104
Faqja zyrtarewww.geertruidenberg.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto