Geldermalsen është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 101.67 km² dhe popullsi 26227 banorë[1]. Geldermalsen është kryeqendra e bashkisë.

Geldermalsen
Flamuri i Geldermalsen
Stema zyrtare e Geldermalsen
Popullsia
 • Gjithsej26.227
Faqja zyrtarewww.geldermalsen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland