Gendringen

fshat në Hollandë
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gendringen (kthjellim).


Gendringen është një qytezë në Oude IJsselstreek, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Gendringen
—  woonplaats  —
stema_figuraGendringen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Oude IJsselstreek
Koordinatat 51°52′22″V 6°22′34″L / 51.87277°V 6.37611°L / 51.87277; 6.37611 (Gendringen)Koordinatat: 51°52′22″V 6°22′34″L / 51.87277°V 6.37611°L / 51.87277; 6.37611 (Gendringen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Gendringen is located in Hollandë
Gendringen
Gendringen

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Gendringen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland