Gjurgjedell është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gjergjaj dhe Kodërtrim.

Gjurgjedell
Kodërtrim
Fshat
Vendndodhja
Gjurgjedell is located in Kosova
Gjurgjedell
Gjurgjedell
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 811 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 11′ 41″ Veri

21° 16′ 36″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto