Gllavatini

fshat në Kosovë

Gllavatin është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurkuq.

Gllavatin
Gurkuq
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto