Gllavatini

fshat në Kosovë

Gllavatin është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurkuq.

Gllavatin
Gurkuq
Fshat
Vendndodhja
Gllavatin is located in Kosova
Gllavatin
Gllavatin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 26″ Veri

21° 0′ 18″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto