Godeni (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3246 banorësh dhe sipërfaqe 33.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bordeeni Capu-Piscului, Coteşti, Godeni, Malu.

Godeni (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej3.246

Referime Redakto