Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Goedereede (kthjellim).


Goedereede është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 153.85 km² dhe popullsi 11426 banorë[1]. Goedereede është kryeqendra e komunës.

Goedereede
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Goedereede
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°49′06″V 3°58′55″L / 51.81833°V 3.981944°L / 51.81833; 3.981944 (Goedereede)Koordinatat: 51°49′06″V 3°58′55″L / 51.81833°V 3.981944°L / 51.81833; 3.981944 (Goedereede)
Sipërfaqja 153,85 km2
Popullsia 11.426 banorë 2010
Dendësia 74,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0187
Kodi Postar 3250 - 3253
Kodi statistikor 0511
Goedereede is located in Hollandë
Goedereede
Goedereede
Goedereede – harta_foto
www.goedereede.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto