Gorinchem është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 21.99 km² dhe popullsi 34621 banorë[1]. Gorinchem është kryeqendra e komunës.

Gorinchem
Gorinchem 011.jpg
Flamuri i Gorinchem
Stema zyrtare e Gorinchem
Popullsia
 • Gjithsej34.621
Faqja zyrtarewww.gorinchem.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto